Nowości  Bałtyk  Atrakcje  Noclegi    
 


Baltyk.info > Wyłoniono wykonawcę hotelu Radisson Blu Resort i Aquaparku w Świnoujściu

2014-11-04 Wyłoniono wykonawcę hotelu Radisson Blu Resort i Aquaparku w Świnoujściu

Zdrojowa Invest wyłoniła konsorcjum firm budowlanych, które wybudują hotel Radisson Blu Resort i Aquapark w Świnoujściu. Generalnym wykonawcą zostały firmy Erbud i Ekonova.

Wartość kontratu wynosi 57,34 mln zł netto. Zakres jego prac obejmie realizację 5-gwiazdkowego hotelu Radisson Blu Resort w Świnoujściu z basenem na dachu oraz Aquapark. Stanowić one będą część Baltic Park Molo, nowoczesnego kompleksu hotelowo-apartamentowo-rekreacyjnego położonego pomiędzy główną promenadą a plażą plażą w Świnoujściu. W sumie kompleks ten kosztować ma ok. 250 mln zł.


Cześć hotelowa kompleksu (grafika: Zdrojowa Invest)

Generalny wykonawca ma regularnie raportować postęp prac i ich zgodność z wymogami Leadership in Energy and Environmental Design (LEED), ponieważ inwestycja jest już zarejestrowana do tego ekologicznego certyfikatu. Radisson Blu Resort będzie pierwszym pierwszym obiektem spośród wszystkich hoteli w Polsce zaprojektowanym i budowanym od podstaw zgodnie z wytycznymi LEED.

Radisson Blu Resort Świnoujście będzie miał 340 pokoi i apartamentów z widokiem na morze, restauracje, bary i kawiarnia widokowa na ostatnim 13. piętrze, klub muzyczny ze strefą gier, siłownia, fitness i wellness oraz największe centrum konferencyjne na Wybrzeżu mogące pomiecić 1 000 osób. Jedną z niecodziennych atrakcji będzie basen infinity edge z barem i tarasem na dachu, położony na wysokości prawie 50 m n.p.m.

Zdrojowa Invest to holding inwestycyjno-deweloperski i hotelarski z Kołobrzegu.

Baltyk.info na serwisach społecznościowych: