Nowości  Bałtyk  Atrakcje  Noclegi    
 


Baltyk.info > W drodze nad Bałtyk nawet 100 fotoradarów!

2013-06-19 W drodze nad Bałtyk nawet 100 fotoradarów!

Serwis Korkowo sprawdził ile fotoradarów jest na najpopularniejszych trasach nad Bałtyk. Na trasie z Krakowa do Kołobrzegu będzie po drodze 96 fotoradarów.

Pod lupę wzięto drogi łączące pięć dużych polskich miast z trzema, popularnymi miejscowościami położonymi na różnych częściach wybrzeża - są to Kołobrzeg, Hel oraz Świnoujście. Pod uwagę brano średnią liczbę fotoradarów jaką można spotkać na trasie w dane miejsce.

Z wyliczeń wynika, że na analizowanych trasach nad morze, fotoradar można spotkać średnio co 16 kilometrów.


Fotoradary na trasach nad Bałtyk (grafika: Korkowo)

Najmniej fotoradarów jest w drodze z Krakowa na Hel (11 sztuk). Tam występuje też najmniejsze zagęszczenie urządzeń (średnio co 62 kilometry drogi). Z kolei największe zagęszczenie fotoradarów możemy zaobserwować na trasie Poznań - Hel (fotoradar pojawia się średnio co 7 km). W drodze nad morze, mieszkańcy Krakowa spotkają fotoradary średnio co 27 kilometrów. W gorszej sytuacji są mieszkańcy Opola, którzy fotoradary mijać będą co ok. 14 kilometrów. Poznaniacy podróżujący nad morze spotkają urządzenia pomiarowe średnio co 13 kilometrów. Podróżni z Warszawy na swojej drodze mogą spotkać fotoradar średnio co ok. 11 kilometrów. Kierowcy z Wrocławia zaś co 9 kilometrów.

Dane zostały opracowane przez serwis Korkowo, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w między 6 a 13 czerwca 2013.

Baltyk.info na serwisach społecznościowych: