Nowości  Bałtyk  Atrakcje  Noclegi    
 


Baltyk.info > Vistal zbudował kładkę dla Kopenhagi

2015-07-31 Vistal zbudował kładkę dla Kopenhagi

Firma Vistal z Gdyni, producent wielkogabarytowych konstrukcji stalowych, zbudował kładkę do stolicy Danii.

W piątek 31 lipca 2015 roku miał miejsce załadunek kładki pieszo - rowerowej, która na barce jest transportowana do Danii.


Załadunek kładki (grafika: Vistal)

Kładka dostarczona będzie w dwóch sekcjach, każda o długości 53 metrów i szerokości 7,8 metrów. Sekcje wyposażone są w balustrady ze stali nierdzewnej gięte w trzech płaszczyznach.

Powierzchnia kładki jest biała oraz aksamitnie gładka a balustrady poddane zostały specjalnemu procesowi obróbki szklanymi kulkami. W rezultacie balustrady również uzyskały wyjątkową gładkość.

Kładka zamontowana zostanie nad kanałem Inderhavnen i połączy dwie części Kopenhagi: słynny Nyhavn - historyczny port i Nordatlantens Brygge - centrum kultury północnoatlantyckiej.

Specyficzny będzie sposób otwierania się kładki dla żeglugi. Konstrukcja będzie się rozsuwać a przechodnie będą mogli podziwiać tą operację ze specjalnych platform na kładce.

Wyróżnia się ona przede wszystkim smukłymi kształtami, gładką powierzchnią oraz elementami wyposażenia, które zapewnią przechodniom widowiskowy pokaz gry świateł.

Jest to kolejna konstrukcja stalowa do Skandynawii. To także realizacja prestiżowej inwestycji w zabytkowym centrum Kopenhagi.

Baltyk.info na serwisach społecznościowych: