Nowości  Bałtyk  Atrakcje  Noclegi    
 


Baltyk.info > Vistal ma nową halę produkcyjną

2014-02-05 Vistal ma nową halę produkcyjną

Vistal, producent wielkogabarytowych konstrukcji stalowych, rozpoczął produkcję na terenie nowej hali produkcyjnej na Nabrzeżu Indyjskim w Porcie Gdynia.


Nowa hala (grafika: Vistal)

Nowa hala o łącznej powierzchni 12.120 m2 znacznie zwiększyła moce produkcyjne firmy. Hala ma 212 m długości, 62 m szerokości i 34 m wysokości, co umożliwi realizację złożonych, wielkogabarytowych konstrukcji stalowych głównie dla segmentu offshore i marine.

Hala położona jest na Nabrzeżu Indyjskim, co oznacza łatwą możliwość załadunku (elementów nawet do 8 tysięcy ton) i transportu morskiego produkowanych przez firmę konstrukcji.

Na terenie nowej hali realizowane są obecnie 4 kontrakty dla segmentu offshore i marine oraz infrastruktury portowej:

  • elementy platform wydobywczych dla kontrahentów z Norwegii i Wielkiej Brytanii (segment offshore),
  • elementy statku PSV do obsługi platform wiertniczych dla kontrahenta z Norwegii (segment marine)
  • konstrukcje dźwigów portowych dla portu w USA, dla kontrahenta z Finlandii (infrastruktura portowa).

"Rozpoczęliśmy pierwsze realizacje na terenie nowej hali produkcyjnej. To początek wykorzystywania jej mocy produkcyjnych. Hala znacznie zwiększa nasze moce produkcyjne. W najbliższym czasie spodziewamy się rozpoczęcia kolejnych prac w hali, głównie dla segmentu offshore. Rozpoczniemy także kolejny projekt z segmentu infrastruktury portowej - budowę rampy dla szwedzkiego portu w Trelleborgu. Dzięki dużym rozmiarom hali możemy realizować na jej terenie wiele znaczących kontraktów jednocześnie. Zadaszona przestrzeń umożliwia nam prowadzenie prac przez cały rok, niezależnie od pogody, co dodatkowo - poza dywersyfikacją produktową i geograficzną - ogranicza ryzyko sezonowości działalności grupy." - powiedział Ryszard Matyka, prezes zarządu Vistal.

Budowa hali stanowiła pierwszy i najważniejszy etap inwestycji firmy o łącznej wartości 102 mln zł.

Baltyk.info na serwisach społecznościowych: