Nowości  Bałtyk  Atrakcje  Noclegi    
 


Baltyk.info > Ruszył remont mostu pontonowego na Wyspę Sobieszewską w Gdańsku

2013-04-13 Ruszył remont mostu pontonowego na Wyspę Sobieszewską w Gdańsku

Od piątku 12 kwietnia do poniedziałku 15 kwietnia most pontonowy w Sobieszewie będzie zamknięty. W tym czasie prowadzone będą prace remontowe.

Wymienione zostanie pierwsze przęsło od strony Wyspy Sobieszewskiej. Wymienionych ma być 8 z 9 przęseł mostu i nawierzchnia na nim.

Nietypowa konstrukcja będąca nawet swoistą atrakcją turystyczną posadowiona jest na połączonych ze sobą pływających pontonach. Most łączy Wyspę Sobieszewską ze stałym lądem. Wyspa Sobieszewska powstała u ujścia Wisły do Bałtyku w wyniku przekopu Wisły. Zabudowana stanowi obecnie dzielnicę Gdańska.


Most pontonowy w Sobieszewie nad Martwą Wisłą ma 150 m długości (grafika: Wikipedia)

Most pontonowy w Sobieszewie mających być w założeniu tymczasowym rozwiązaniem stoi nieprzerwanie od 1973 roku. Teraz będzie remontowany bowiem jest w katastrofalnym stanie zaś mająca go zastąpić przeprawa nie powstanie szybko.

Na czas prac kursować będzie prom który może przewozić pojazdy do 3,5 tony. Cięższe pojazdy muszą korzystać z objazdu przez Przegalinę.

Nie są na razie nie są znane terminy prac przy kolejnych przęsłach. Uzależnione są one od warunków atmosferycznych i terminy prac (wyłączeń z ruchu) będą podawane z co najmniej 7 dniowym wyprzedzeniem.

Baltyk.info na serwisach społecznościowych: