Nowości  Bałtyk  Atrakcje  Noclegi    
 


Baltyk.info > Rusza budowa idącej wzdłuż Bałtyku drogi ekspresowej S6

2016-03-03 Rusza budowa idącej wzdłuż Bałtyku drogi ekspresowej S6

Rusza budowa drogi ekspresowej S6. Od 2019 roku ekspresówką będzie można przejechać od Goleniowa koło Szczecina przez Kołobrzeg do Koszalina. W 2020 dalej do Słupska.


Droga ekspresowa S6 (grafika: GDDKiA)

W szczecińskim oddziale GDDKiA podpisano umowę na budowę 20,1 km odcineka S6 obejmujący obwodnicę Koszalina i Sianowa. To pierwszy odcinek trasy, nie licząc wybudowanej obwodnicy Nowogardu.

Jest to pierwszy odcinek drogi ekspresowej S6, w województwie zachodniopomorskim, na którym rozpoczną się prace budowlane. Planowana jest budowa 6 odcinków drogi S6 od Goleniowa do Koszalina, o łącznej długości niemal 120 km.

W ciągu 22 miesięcy ma zostać wybudowanych pięć węzłów drogowych, a także odcinki dróg publicznych uzupełniających istniejącą sieć dróg, drogi serwisowe, przepusty i przejścia dla zwierząt. Przebudowane zostaną także odcinki istniejących dróg i zjazdów. Kontrakt obejmuje wykonanie 25 obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej.

W ramach umowy na pierwszy odcinek powstanie także odcinek S11 od węzła Bielice do węzła Koszalin Zachód.

Wykonawcą kontraktu jest konsorcjum firm PORR Polska Infrastructure i Polbud Pomorze Sp. z o.o. Prace budowlane będą prowadzone w formule projektuj i buduj.

Wartość kontraktu to około 645,6 milionów zł.

W trakcie procedury przetargowej jest droga S6 Koszalin - Słupsk o długości 46,2 km. Ten ostatni fragment drogi S6 w województwie zachodniopomorskim powinien być gotowy w 2020 roku.

Baltyk.info na serwisach społecznościowych: