Nowości  Bałtyk  Atrakcje  Noclegi    
 


Baltyk.info > Połączenie z Lublina do Gdańska do października

2013-07-31 Połączenie z Lublina do Gdańska do października

Loty polskich linii lotniczych Eurolot na połączeniu krajowym Lublin Świdnik (LUZ) - Gdańsk Rębiechowo (GDN) odbywać się będą dłużej niż to pierwotnie planowano.

Połączenie początkowo planowane do końca wakacji będzie przedłużone do 6 października 2013 roku.


ATR-72 w barwach Eurolotu (grafika: Wiki)

Po analizie zainteresowania tym kierunkiem przewoźnik zdecydował się na jego przedłużenie. Liczba pasażerów przewiezionych do chwili obecnej, wynosi 1501, a do końca sezonu przewoźnik planuje przewieźć łącznie 3100 osób. Do końca lipca 2013 roku średnie wypełnienie samolotów na tej trasie wyniosło ok. 97,7%.


Trasa Lublin - Gdańsk (grafika: Eaurolot)

"Eurolot już trzeci rok realizuje strategię łączenia północy Polski z pozostałymi regionami i ważniejszymi miastami, a połączenie Lublin-Gdańsk bardzo dobrze się w tę strategię wpisuje. Sukces połączenia pokazuje bardzo duży potencjał lokalnego rynku, który udało nam się wykorzystać - mogę śmiało powiedzieć, że jest to nasz wiodący wakacyjny kierunek w tej chwili. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie lotami na tej trasie i dużą liczbę zapytań o rejsy w okresie jesiennym, zdecydowaliśmy się przedłużyć połączenia do pierwszego weekendu października." - powiedział Mateusz Kokosiński, dyrektor handlowy Eurolot.

Rejsy na trasie Lublin Świdnik (LUZ) - Gdańsk Rębiechowo (GDN) będę odbywać się jak do tej pory, czyli dwa razy w tygodniu - w piątki i niedziele. Podobnie, jak na inauguracyjne połączenia, jesienią również będzie obowiązywała oferta promocyjna. Bilety będą dostępne w cenie od 249 zł obie strony (liczba miejsc będzie ograniczona).

Na omawianej trasie polskie linie lotnicze Eurolot rozpoczęły w czerwcu 2013 roku. Ze względu na duże zainteresowanie trasą, zarówno wśród mieszkańców Lubelszczyzny, jak i Pomorza, regularne połączenie do Gdańska powrócić ma w siatce letniej w przyszłym roku.

Baltyk.info na serwisach społecznościowych: