Nowości  Bałtyk  Atrakcje  Noclegi    
 


Baltyk.info > Pociągi Arriva na trasie Trójmiasto - Warszawa

2017-12-29 Pociągi Arriva na trasie Trójmiasto - Warszawa

Prywatny przewoźnik kolejowy Arriva zamierza uruchomić bezpośrednie połączenie kolejowe z Trójmiasta do Warszawy. Stanowić ma konkurencję dla Pendoliono.

Pociągi Arriva na trasie Trójmiasto - Warszawa mają być uruchomione 10 grudnia 2018 roku. Na początek kursować ma jedna para pociągów na dobę.


Pociąg spółki Arriva (grafika: Arriva)

Czas przejazdu między dworcem kolejowym Gdynia Główna oraz Warszawa Zachodnia ma wynosić zaledwie 3 godz. i 25 min. Zatem połączenie to będzie konkurencyjną alternatywą dla Pendolino, produktu flagowego PKP Intercity.

Po dwóch latach, od 12 grudnia 2020 roku, pociągi Arriva miałby jeździć na rozszerzonej trasie Wejherowo - Lotnisko Chopina (WAW).

Na razie nie są znane ceny biletów ani tabor kolejowy. Arriva złożyła już wniosek o zgodę na nową trasę do Urzędu Transportu Kolejowego (UTK). Mniejmy nadzieję, że państwowy regulator ją zakceptuje.

Przewoźnik Arriva należy do niemieckich kolei Deutsche Bahn (DB). W Polsce Arriva operuje głównie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (skupia się na połączeniach do dużych ośrodków miejskich takich jak Bydgoszcz, Toruń i Grudziądz) oraz częściowo w województwie pomorskim i mazowieckim.

Baltyk.info na serwisach społecznościowych: