Nowości  Bałtyk  Atrakcje  Noclegi    
 


Baltyk.info > Pociąg Słoneczny z Warszawy do Trójmiasta i Ustki

2015-05-18 Pociąg Słoneczny z Warszawy do Trójmiasta i Ustki

W czerwcu 2015 roku, już po raz 11, spółka Koleje Mazowieckie uruchamia specjalny pociąg nad morze Słoneczny.

Pociąg Słoneczny będzie kursował codziennie w okresie od 28 czerwca do 30 sierpnia 2015 roku w relacji Warszawa - Trójmiasto - Słupsk - Ustka. Zatem w tym roku Słoneczny pojedzie aż do Ustki.

Wakacyjne połączenie Warszawy z Trójmiastem corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców stolicy i Mazowsza, którzy udają się nim na wycieczki nad polskie morze.

Pociąg Słoneczny składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx wyprodukowanych przez firmę Bombardier. Prędkość maksymalna pociągu wynosi 160 km/h. Wagony piętrowe są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt. Turysta, który na wakacyjne wojaże zechce zabrać ze sobą rower, doceni możliwość skorzystania ze specjalnie zainstalowanych stojaków na rowery. Na pokładzie dostępny jest również catering.

Cena biletu normalnego na przejazd pociągiem Słonecznym w relacji Warszawa - Trójmiasto wynosi 45 złotych, w relacji Warszawa - Ustka 60 zł.

Obowiązują ulgi handlowe i ustawowe. Studenci za przejazd z Warszawy do Trójmiasta zapłacą 22,05 zł, do Ustki 29,40 zł.

Bilety będzie można nabyć zarówno w kasach biletowych, w biletomatach, u kierownika pociągu, jak i przez telefon komórkowy.

W przedsprzedaży prowadzonej od 30 maja w kasach biletowych KM na dworcach Warszawa Wschodnia, Warszawa Gdańska oraz Warszawa Śródmieście będzie dostępnych 1000 biletów w cenie 35 złotych.

Cena biletu jednorazowego na przejazd w jedną stronę w relacji Słupsk - Ustka wg taryfy normalnej wynosi 6,00 zł. Od ceny tej zastosowanie mają ulgi ustawowe.

Wakacyjnemu połączeniu stolicy z Trójmiastem i Ustką towarzyszy akcja "Słoneczny wysyp rabatowy". Kupując bilet na pociąg Słoneczny w jednej z kas KM (Warszawa Wschodnia, Warszawa Śródmieście - peron 1) lub u kierownika pociągu, podróżny otrzymuje kartę z kuponami rabatowymi partnerów akcji upoważniającymi do skorzystania z atrakcyjnych zniżek. Kartę można także pobrać ze strony internetowej KM.

Baltyk.info na serwisach społecznościowych: