Nowości  Bałtyk  Atrakcje  Noclegi    
 


Baltyk.info > Eurolot latem 2014 ponownie z lotniska Heringsdorf koło Świnoujścia

2013-12-18 Eurolot latem 2014 ponownie z lotniska Heringsdorf koło Świnoujścia

W sezonie letnim 2014 polskie linie lotnicze Eurolot ponownie wykonywać będą wakacyjne loty z Heringsdorfu koło Świnoujścia. Wśród 5 kierunków wracają także loty do Warszawy.


Molo w Heringsdorfie (grafika: SXC, nibu (CC))

Niemieckie lotnisko Heringsdorf leży zaledwie kilkanaście kilometrów od Świnoujścia i od wybrzeża Bałtyku, przy miejscowości o tej samej nazwie.

W sezonie letnim Eurolot powraca na to lotnisko i z Heringsdorfu otworzy połączenia do Warszawy (od 24 maja 2014 roku), połączenia do Berna i Zurychu (od 24 maja do 27 września) oraz Monachium i Wiednia (od 7 czerwca do 27 września). Zatem polski przewoźnik nastawia się nie tylko na obsługę pasażerów chcących wypoczywać nad Bałtykiem z Warszawy, ale także z Niemiec, Szwajcarii i Austrii.

Rejsy te wykonywane będą we współpracy z organizacją turystyczną Wyspy Uznam (Usedom Tourismus GmbH) oraz tamtejszym stowarzyszeniem hotelarzy. Podobnie jak w latach ubiegłych, będzie możliwość skorzystania z transferu pomiędzy lotniskiem a Świnoujściem.

Loty na trasie Warszawa Okęcie (WAW) - Heringsdorf (HDF) koło Świnoujścia odbywać się będą raz w tygodniu - w soboty. Bilety lotnicze kosztować mają od 299 zł w dwie strony. Dostępne będą przez stronę internetową przewoźnika.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników połączeń w sezonie 2013, zarówno na trasie Warszawa - Heringsdorf jak i na połączeniach niemieckich. Przez blisko 5 miesięcy przewieźliśmy na wyspę Uznam ponad 6000 polskich i niemieckich turystów. Współpraca z hotelarzami przebiegała bez zarzutu, a zlecenie wykonywania operacji na nowych trasach i podwojenie planowanej liczby rejsów w sezonie lato 2014 jest dla nas dowodem uznania i satysfakcji pasażerów." - powiedział Mateusz Kokosiński, dyrektor handlowy Eurolotu.

Na wszystkich rejsach Eurolotu można będzie skorzystać ze zniżek, które dla dzieci w wieku 2-15 lat będą wynosić 33% od taryfy, natomiast dla niemowląt do 2 lat - 90% taryfy. W cenie biletów wliczony jest również przewóz 1 sztuki bagażu rejestrowanego do 23 kg.

Baltyk.info na serwisach społecznościowych: