Nowości  Bałtyk  Atrakcje  Noclegi    
 


Baltyk.info > Druga biesiada piwna Amber Fest za nami

2016-09-14 Druga biesiada piwna Amber Fest za nami

W Gdańsku odbyła się druga edycja Amber Fest. W piwnej imprezie wzięło udział 27 tys. osób.


Pomorskie Święto Piwa Amber Fest to połączenie biesiady piwnej i jarmarku produktów lokalnych (grafika: Browar Amber)

Przy Stadionie Energa Gdańsk około 27 tys. odwiedzających mogło skosztować lokalne wyroby od ponad 40 producentów i posmakować z nalewaków 9 rodzajów piw z Browaru Amber, który był współorganizatorem wydarzenia.

"Na gości czekało wiele atrakcje, takich jak pokazy gotowania, warzenia piwa oraz ponad 40 wystawców, którzy tego dnia zaprezentowali całą gamę lokalnych produktów - od chleba na zakwasie, przez wędzone sery, wędliny, miody, przyprawy i przetwory z warzyw i owoców. Największym powodzeniem cieszyła się degustacja zupy piwnej oraz możliwość zrobienia własnego placka z samodzielnie wybranymi dodatkami!" - powiedziała Agnieszka Kobus, Event Manager ze Stadionu Energa Gdańsk.

Pierwszą część Amber Festu poprowadził Michał Turek, dziennikarz, który z pasją opowiadał o dostępnych wyrobach, natomiast w drugiej części dnia gości zabawiał komik znany z kabaretu Limo, Wojciech Tremiszewski. Czas pomiędzy kolejnymi atrakcjami można było spędzić na próbowaniu lokalnych specjałów oraz kosztowaniu piwa z regionalnego Browaru Amber spod Gdańska.

"Najchętniej wybierany był Pszeniczniak, nasza nowość APA oraz klasyka, Złote Lwy. Tradycyjnym punktem biesiad piwnych jest odszpuntowanie beczki, tak było i tym razem, co również spotkało się z ciepłym przyjęciem publiczności." - powiedział Marek Skrętny, dyrektor ds. marketingu Browaru Amber.

Amber Fest był też okazją do zabawy w rodzinnym gronie - dzieci mogły do woli korzystać z darmowej strefy zabaw przy Fun Arenie. Można tam było poskakać na dmuchańcach, a przez cały dzień trwały zabawy, konkursy i harce z surykatką Arenką, maskotką Stadionu Energa Gdańsk. Działała również strefa gier planszowych zorganizowana przez Rebel.

Wieczorem rozpoczęły się koncerty, na scenie przy Stadionie Energa Gdańsk zagrała Inés, która zaprezentowała covery znanych piosenek i energetyczny Majestic, a do prawdziwej zabawy biesiadników porwała gwiazda wieczoru - zespół Brathanki.

"Nie ważne, mali czy duzi, miłośnicy dobrej zabawy, piwa i smacznej, lokalnej żywności licznie odwiedzili teren przy Stadionie Energa Gdańsk w minioną sobotę. Chcieliśmy, żeby Amber Fest dostarczał moc wrażeń i umożliwiał wspólną zabawę rodzinom i przyjaciołom i udało się to osiągnąć. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie." - podsumował Dawid Szpinek, dyrektor Biura Marketingu i Imprez Masowych Stadionu Energa Gdańsk.

Baltyk.info na serwisach społecznościowych: