Nowości  Bałtyk  Atrakcje  Noclegi    
 


Baltyk.info > Dofinansowanie na modernizację stadionu rugby w Sopocie

2014-06-18 Dofinansowanie na modernizację stadionu rugby w Sopocie

Renowacja i rozbudowa stadionu rugby im E. Hodury w Sopocie otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Kultury Fizycznej i Sportu jako inwestycja o szczególnym znaczeniu dla sportu.


(grafika: SXC)

"Zawsze powtarzałem, że trzeba starać się o pozyskanie środków zewnętrznych niż tylko wydawać pieniądze sopockich podatników. Warto czasem poczekać rok czy dwa, ale dzięki temu możemy wybudować dwa obiekty sportowe zamiast jednego. W tym roku miasto otworzyło boisko na Przylesiu, a jesienią rusza prace modernizacyjne stadionu Ogniwa." - powiedział Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu.

Prace renowacyjne oraz przy rozbudowie istniejącego stadionu rugby obejmują:

  • Boisko o nawierzchni sztucznej trawy o wymiarach 127 m x 80 m wraz z wyposażeniem w sprzęt sportowy takim jak: bramki do rugby, ławki dla zawodników, trenerów i sędziów, tablica wyników.
  • Utwardzenie ciągów pieszych i pieszo-jezdnych o powierzchni 647 m2.
  • Ogrodzenie boiska z paneli wraz z piłko-chwytami.
  • Oświetlenie boiska z wykorzystaniem 6 masztów oświetleniowych o wysokości 20 m.
  • Nowy budynek techniczny wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym o powierzchni użytkowej 250,57 m2 (po rozebraniu starego budynku).

Obiekt będzie użytkowany przez Miejski Klub Sportowy Ogniwo Sopot, który swoją działalność prowadzi w tym miejscu od 1963 roku. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest poprawa stanu technicznego obiektów sportowych tak by osiągnięte zostały standardy zgodne z Międzynarodową Organizacją Rugby IRB oraz FIFA.

"Spełniło się nasze wieloletnie marzenie. Fenomenalna od ponad 50 lat praca z młodzieżą, będzie mogła być teraz realizowana w europejskich warunkach." - powiedział Lesław Orski, Przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Młodzieży Rady Miasta Sopotu.

Praca z młodzieżą przynosi efekty. Dzisiaj Prezydent Sopotu gratulował osobiście młodym zawodnikom Ogniwa Sopot zdobycia tytułu Mistrza Polski w kategorii młodzików (14-15 lat).

Baltyk.info na serwisach społecznościowych: