Nowości  Bałtyk  Atrakcje  Noclegi    
 


Baltyk.info > Dodatkowy samolot Wizz Air w Gdańsku i nowa trasa na Maltę

2014-04-22 Dodatkowy samolot Wizz Air w Gdańsku i nowa trasa na Maltę

Wizz Air zapowiedział wprowadzenie dodatkowego samolotu do swojej bazy w Gdańsku i uruchomienie lotów na trasie Gdańsk Rębiechowo (GDN) - Malta (MLA).

Loty na połączeniu Gdańsk Rębiechowo (GDN) - Malta (MLA) odbywać się będą od 20 czerwca 2014 roku z częstotliwością 2 lotów w tygodniu - w poniedziałki i piątki. Połączenie będzie obsługiwać nowy, piąty samolot Airbus A320, który zostanie dodany do gdańskiej bazy linii Wizz Air.

Dzięki nowemu samolotowi we flocie, od 19 czerwca 2014 roku wzrośnie również częstotliwość funkcjonujących już lotów z Gdańska na takich kierunkach, jak: Londyn Luton, Sztokholm Skavsta, Oslo Torp, Bergen, Alesund i Kolonia.

"Polska jest rodzimym krajem dla Wizz Air. To właśnie stąd ponad 10 lat temu, w maju 2004 roku, wystartował nasz pierwszy samolot. Cieszymy się, że możemy kontynuować nasz rozwój w kraju, a także oferować niskie ceny i najwyższy poziom usług coraz większej rzeszy polskich pasażerów oraz podróżnych odwiedzających Polskę. Kolejny wzrost ilości oferowanych przez nas kierunków i ilości lotów stworzy wiele nowych lokalnych miejsc pracy zarówno w Wizz Air, jak i w powiązanych z lotnictwem dziedzinach gospodarki na Pomorzu." - powiedział József Váradi, prezes linii lotniczych Wizz Air.

Baltyk.info na serwisach społecznościowych: