Nowości  Bałtyk  Atrakcje  Noclegi    
 


Baltyk.info > 20 lat trasy SAS Gdańsk - Kopenhaga

2013-03-27 20 lat trasy SAS Gdańsk - Kopenhaga

Skandynawskie linie lotnicze SAS właśnie świętują 20 lat swojej obecności na lotnisku w Gdańsku.

28 marca 1993 roku pierwszy samolot linii SAS, o numerze rejsu SK755, zainicjował bezpośrednie połączenie na trasie Gdańsk Rębiechowo (GDN) - Kopenhaga (CPH).

Początkowo trasę obsługiwały niewielkie, 33-miejscowe maszyny Saab 340 należące do linii Swed Air. Przez pierwsze 6 miesięcy SAS oferował 4 rejsy tygodniowo.

Obecnie rejsy są realizowane przez samoloty typu CRJ900 i CRJ200, zabierające na pokład, w zależności od modelu, 50 lub 88 pasażerów.

Dziś pasażerowie podróżujący liniami SAS z Gdańska do Kopenhagi mają do dyspozycji 25 bezpośrednich lotów tygodniowo:

  • cztery dziennie od poniedziałku do piątku,
  • dwa w sobotę oraz trzy w niedzielę.

"Bardzo cieszymy się z naszej już 20 letniej obecności w Gdańsku i ogromnie dziękujemy za zaufanie, jakim od lat obdarzają nas pasażerowie korzystający z połączenia do oraz przez Kopenhagę. Jednocześnie niezwykle ważna jest dla nas dobra długoletnia współpraca z gdańskim portem lotniczym. Cieszy nas również fakt, że pasażerowie doceniają standard obsługi SAS o raz oferowane możliwości przesiadkowe przede wszystkim do krajów skandynawskich, jak też do innych miast europejskich oraz wybranych w USA i Azji. Rezultaty są satysfakcjonujące i z optymizmem patrzymy w przyszłość pracując cały czas nad naszą ofertą i serwisem, aby jeszcze lepiej służyć pasażerom korzystającym z usług SAS w Gdańsku. Stąd nadchodzące wkrótce duże zmiany w naszej ofercie handlowej, z których z pewnością będą zadowoleni nasi klienci." - powiedziała Wanda Brociek, dyrektor generalna SAS w Polsce.

Baltyk.info na serwisach społecznościowych: